هیپی استایل چیست ؟

نویسنده: امیر اسفندیاری | 16 اردیبهشت 1401

طراحی خاص Nike Air Max 1 Heavy باعث کنجکاوی بسیاری از علاقه مندان به دنیای اسنیکر شد.در این بخش به بررسی این کفش خاص و استایل هیپی می پردازیم.

طراحی این کفش الهام گرفته از هیپی استایل می باشد اما اصطلاح هیپی به چه معناست ؟

 تولد:

هیپی یک خرده فرهنگ می باشد که در دهه 60 میلادی در آمریکا متولد شد و به تدریج در جهان گسترش یافت.خرده فرهنگ به معنی یک جنبش اجتماعی اقلیت می باشد یعنی گروهی که هنجار ها و ارزش هایی متفاوت با اکثریت جامعه خود دارند.

در دهه 60 میلادی بیش از 500 هزار نفر از آمریکایی ها که عمدتا از جوانان بودند با گریز از خانه تلاش کردند تا  آرمان شهر خود را بسازند و به رشد روحی و معنوی برسند.آن ها می خواستند به دور از جریان های معمول جامعه هویت ویژه خود را خلق کنند و با عشق و آزادی و صلح جویی زندگی کنند.سبک لباس پوشیدن هیپی ها، رفتار و ارزش های آنها توانست از طریق موسیقی ، تلویزیون ، فیلم ، ادبیات و هنر به سرعت در جهان پراکنده شود.

 

هیپی ها چطور لباس می پوشند ؟

استایل هیپی ها استایلی شلوغ ، پر از پالت های رنگی شاد و جسورانه و به دور از آراستگی معمول زندگی مدرن و شهری است.در واقع آنها راحتی را به معیار های زیبایی معمول در جامعه ترجیح می دهند. تفاوت جنسیتی در استایل آنها دیده نمی شود و معمولا شامل جین های پاره و رنگ و رو رفته ، پارچه های کبریتی ، لباس های چند لایه گشاد با طرح های چریکی ، گلدار و انتزاعی و حاشیه های ریش ریش است، که معمولا با نماد هایی اعتراضی اما صلح جویانه نیز همراه است.

 

هیپی و دنیای مد :

در سال‌های اخیر هیپی استایل وارد دنیای مد شد که البته این مخالف عقاید هیپی ها می باشد .چرا که آنها از معیار های معمول زندگی مدرن اجتماعی پیروی نمی کنند.اما دنیای فشن و گردش مالی حاصل از آن راه خود را رفته و امپراطوری خود را دارد!

مدل جسورانه نایک که حاصل همکاری این کمپانی با شرکت Concepts می باشد در اوایل سال 2022 رونمایی شد و با طراحی هیپی استایل و خاص خود توانست به یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین  ایرمکس ها تبدیل شود.

 

لینک مربوط به این محصول در فروشگاه سولوگریت :

https://www.sologr8.com/product/536/Concepts-x-Air-Max-1-SP-Heavy

مطالب مرتبط

پوستمو بکن ! نگاهی به نایک ایرفورس پاستل

8 تیر 1401
مقالات
مشاهده مطلب

هیپی استایل چیست ؟

16 اردیبهشت 1401
مقالات
مشاهده مطلب
همه روزه ۱۲ تا ۲۱ 021-22729101
آدرس: زعفرانیه سه راه آصف مجتمع تجاری پلازا طبقه ۲ پلاک ۱۴
پروفایل
ویرایش اطلاعات شخصی آدرس‌های ثبت شده تاریخچه پرداخت تغییر رمز عبور خروج از حساب کاربری